Hvem er vi?

Find din translatør og tolk hos Alpha-Lingua

Alpha-Lingua er garant for høj faglig kvalitet inden for juridisk, økonomisk og teknisk oversættelse og tolkning. Her kan du læse mere om den enkelte translatør og tolk.

Fransk

Carsten Eilersen

Tlf. +45 2175 9910

eilersen@alpha-lingua.dk

Om Carsten

Engelsk

Anne Simonsen

Tlf. +45 4243 6066

simonsen@alpha-lingua.dk

Om Anne

Spansk

Kirsten Jessen

Tlf. +45 4030 6628

jessen@alpha-lingua.dk

Om Kirsten

Italiensk

Carina Graversen

Tlf. +45 2627 1248

graversen@alpha-lingua.dk

Om Carina

Engelsk

Annemette Svensson

Tlf. +45 2685 2361

svensson@alpha-lingua.dk

Om Annemette

Tysk

Flemming Vogdrup

Tlf. +45 4087 4863

vogdrup@alpha-lingua.dk

Om Flemming

Italiensk

Silvia J. Lariani

Tlf. +45 2128 2523

lariani@alpha-lingua.dk

Om Silvia

Polsk

Paulina Lundén

Tlf. +45 5052 5856

lunden@alpha-lingua.dk

Om Paulina

PA for Anne Simonsen

Trine Riis

Tlf. +45 3314 6626

riis@alpha-lingua.dk

Om Trine

PA for Carina Graversen

Caroline Abel

Tlf. +45 3314 6626

abel@alpha-lingua.dk

Om Caroline